Przenośne piecyki gazowe – zapewnij sobie ciepło w chłodne noce i wieczory

Przenośne piecyki gazowe – zapewnij sobie ciepło w chłodne noce i wieczory

Wybierasz się na biwak, ale obawiasz się, że pogoda przeszkodzi Ci w czerpaniu przyjemności z wieczornych rozmów na dworze? A może mimo chłodnego lata chcesz dłużej posiedzieć na tarasie? Ogrzewacze gazowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą rezygnować z wypoczynku na świeżym powietrzu – nawet kiedy robi się nieco chłodniej.

Zalety przenośnych piecyków gazowych

To praktyczne urządzenie grzewcze ma jedną podstawową przewagę, a mianowicie mobilność. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz zasilaniu gazem pozwala na łatwy transport i korzystanie nawet w najtrudniejszych warunkach. To ogromne ułatwienie podczas biwaku, wypadu do lasu, wycieczki w góry czy pobytu na działce. Dodatkowo przenośne piecyki gazowe są stosunkowo niedrogie, a także łatwe w utrzymaniu. Jedyne czym musisz się zająć, to wymianą kartusza lub butli z gazem.

Przeciwwskazania do użycia piecyka gazowego

Istnieją jednak sytuacje, w których przenośne piecyki gazowe nie zdadzą egzaminu. Nie należy z nich korzystać wewnątrz, jeśli pomieszczenie, namiot lub kamper nie ma zapewnionej bardzo dobrej i stałej wentylacji. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się nad alternatywnym źródłem ogrzewania. Musimy także pamiętać o wyłączeniu urządzenia przed pójściem spać. W innym wypadku możemy doprowadzić do naprawdę niebezpiecznej sytuacji. Choć bardzo łatwo o tym zapomnieć, szczególnie jeśli używamy piecyka późnym wieczorem, to jedna z zasad bezpieczeństwa, którą należy bezwzględnie respektować.

Ogrzewacze gazowe w ogrodzie i na tarasie

Choć piecyk kojarzy się mocniej z wyjazdami, biwakami i łonem natury, to ogrzewacz gazowy doskonale spełni swoją funkcję w przydomowym ogrodzie czy też na działce, zapewniając przyjemne ciepło podczas spotkań ze znajomymi – a to wszystko bez konieczności rozpalania ogniska i wdychania nieprzyjemnej woni, która mu towarzyszy. Nie wspominając nawet o bezpieczeństwie, w kontekście najmłodszych członków imprezy.